Współpracujemy z Fundacją „ISKIERKA”

przez aw

W dniu 24 maja gościliśmy w naszej szkole panią Justynę Witkoś – opiekuna rzeszowskiego oddziału Fundacji Iskierka, która przyjechała do nas razem z wolontariuszką Marceliną.

Uczniowie wraz z nauczycielami zebrani na sali gimnastycznej z wielką uwagą wysłuchali pani Justyny, która opowiedziała, czym się zajmuje Fundacja Iskierka, w jaki sposób można pomagać, ilu jest podopiecznych oraz jakie akcje prowadzone są na rzecz chorych dzieci.

Na ręce pani Witkoś został przekazany zbiór wierszy i piosenek o wiośnie autorstwa naszych uczniów. Prace te zostały napisane z okazji Dnia Wiosny, a dodatkowo z myślą o chorych dzieciach przebywających w szpitalu.

Na zakończenie starsi uczniowie obejrzeli prezentację na temat działalności Fundacji. Dzięki temu mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak dzieci spędzają czas podczas pobytu w szpitalu.

Spotkanie z przedstawicielami Fundacji cieszyło się dużym zainteresowaniem i z pewnością przyczyni się do jeszcze większego zaangażowania naszych uczniów w pracę wolontariacką.

Monika Sitek