Bawiliśmy się razem z wolontariuszami i podopiecznymi Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta

przez aw

23 lutego br. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Matysówce wzięli udział w zabawie karnawałowej zorganizowanej przez Wolontariat Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie. Ta zabawa organizowana jest co roku dla dzieci z rodzin wielodzietnych będących pod opieką Stowarzyszenia im. św. Brata Alberta, a także dzieci ze Stowarzyszenia Rodzina  Rodzin.

Działające w naszej szkole  Koło Wolontariackie przyłączyło się  do wielu akcji charytatywnych prowadzonych przez Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, dlatego udział naszych uczniów w tej zabawie karnawałowej był  nagrodą za ich duże zaangażowanie w tychże akcjach.

O godzinie 11.00 na pięknie udekorowanej sali balowej wszystkich zebranych uczestników przywitał prezes zarządu Stowarzyszenia Brata Alberta pan Aleksander Zacios, życząc wszystkim udanej zabawy. Po powitaniu gości rozpoczął się bal karnawałowy, który poprowadził pan Kamil Niemiec wraz z animatorami z Wojewódzkiego Domu Kulturyw Rzeszowie. To dzięki ich zaangażowaniu dzieci bawiły się znakomicie. Przygotowanoi przeprowadzono szereg zabaw ruchowo-muzycznych i wiele konkursów umilających dzieciom zabawę. Wśród licznych znalazły się: malowanie twarzy, taniec na gazecie, pociąg itp. Z pomocą podczas zabaw pospieszyli wolontariusze z Towarzystwa Brata Alberta, Szkolnego Koła Wolontariatu z panią Anną Słupek z III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie oraz uczniowie Szkolnego Koła Caritas z panią Anną Dec z Gimnazjum Nr 9 w Rzeszowie. W przerwie pomiędzy pląsami i tańcami na uczestników balu czekał smaczny, słodki poczęstunek. Każde dziecko na pożegnanie otrzymało także worek pełen słodyczy.   

Wszyscy nasi uczniowie, zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do szkoły. To było doskonałe zakończenie karnawału.

Monika Sitek

Małgorzata Bąk