Żegnamy Rok Sienkiewiczowski

przez aw

Pod takim właśnie tytułem 22 listopada w naszej szkole odbyła się nietypowa popołudniowo – wieczorna impreza, którą zorganizowały biblioteka szkolna (op. Wanda Drabicka) i Samorząd Uczniowski (op. Aldona Wójcik). W ten sposób przyłączyliśmy się do obchodów ustanowionego w 2016 Roku Henryka Sienkiewicza.

Dokładnie tydzień po setnej rocznicy śmierci polskiego noblisty o godz. 15 uczniowie kl. IV – VI pod opieką swoich wychowawczyń: pań Moniki Sitek, Wandy Drabickiej i Aldony Wójcik zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie do godz. 17 bawili się w rytmie muzyki tanecznej na dyskotece andrzejkowej.

0 godz.17 sala gimnastyczna zmieniła się w magiczne miejsce, w którym wyruszyli na spotkanie z twórczością Henryka Sienkiewicza. To tu, w „towarzystwie” bardzo licznych, pięknych, kolorowych, wykonanych przez siebie ilustracji do lektury „W pustyni i w puszczy”, zmagali się z różnymi konkursami.

Na wstępie nasi podopieczni poznali sylwetkę pisarza i usłyszeli wiele ciekawostek z jego życia i twórczości. Później podzieleni na zespoły brali udział w różnorodnych konkurencjach.

Pierwszą z nich była zabawa: ”Kim (czym) jestem?”, w której „ wybraniec losu”, chcąc wygrać, musiał się wykazać dobrą znajomością lektury i umiejętnością zadawania pytań.

Wiele emocji dostarczyła gra planszowa „Na bezdrożach Afryki” oparta na motywach powieści. Uczestnicy gry wcielili się tu w postacie rodziców zaginionych dzieci i wędrowali po Afryce, szukając śladów porwanych i pokonując piętrzące się przeszkody.

Ogromne zaangażowanie towarzyszyło kolejnej konkurencji, w której należało rozpoznać różnorodne owoce, a najlepsi mogli wywalczyć szóstki i piątki z przyrody.

Przy dobrej zabawie i w świetnej atmosferze czas biegł niepostrzeżenie szybko, tak szybko, że nie zdążyliśmy przeprowadzić innych zaplanowanych i przygotowanych konkursów. W ferworze zajęć zapomnieliśmy nawet o fotograficznym upamiętnieniu tej imprezy. Musieliśmy jeszcze wygospodarować czas na zjedzenie pizzy, którą wyczerpani fizycznie i umysłowo pałaszowali z ogromnym smakiem.

Bardzo smakował także przygotowany na gorąco przez uczennice kl. VI pod opieką pani Aldony Wójcik popcorn zajadany już w trakcie ostatniej części wieczoru ( a właściwie już nocy)-wspólnego oglądania filmowej wersji powieści  „W pustyni i w puszczy”.

O godz. 22 po zakończeniu imprezy, mimo późnej pory uczniowie niechętnie opuszczali progi szkoły, co świadczy o tym, że ten wspólnie spędzony czas był nie tylko pożyteczny, ale miły, przyjemny i dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.

Najlepszą ocenę wystawił nam jednak jeden z uczniów, który w sprawozdaniu z powyższej imprezy napisał: „Nigdy w życiu nie sądziłem, że przez 7 godzin można się bawić tak wspaniale”.

Wanda Drabicka