Dzień Patrona Szkoły

przez aw

15 listopada 2016r. obchodziliśmy szóstą już rocznicę nadania naszej szkole imienia Króla Kazimierza Wielkiego. Uroczystości związane z  Dniem Patrona rozpoczęliśmy od udziału we mszy świętej w kościele parafialnym w Matysówce. Dalszy ciąg uroczystości odbył się w szkole…

Przybyłych gości, rodziców i uczniów powitała dyrektor szkoły Lidia Kupiszewska. Następnie wszyscy obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klas I-III pod opieką pań: Małgorzaty Bąk, Krystyny Kielar i Grażyny Wyżykowskiej. Wierszem i piosenką dzieci przypomniały sylwetkę Patrona naszej szkoły, władcy zwanego też „królem dyplomatów”, „królem chłopów”, „wielkim budowniczym”, mecenasem sztuki, „najżarliwszym opiekunem i obrońcą dobrych”, który umocnił nasz kraj politycznie i gospodarczo, zasługując tym samym na przydomek Wielki. Uczniowie klasy drugiej pięknym tańcem dworskim przenieśli nas na chwilę w czasy średniowiecza. Następnie wystąpili w przedstawieniu pt.” Księżniczka Marcelinka” promującym zdrowe odżywianie, pełne witamin. Na koniec tradycyjnie już odbyły się turnieje rycerskie. Przygotowane dla dam dworu i rycerzy zabawy i konkurencje sprawnościowe dostarczyły jak zawsze wiele emocji.

Małgorzata Bąk