Sprzątanie Świata – Polska 2016

przez aw

Akcja Sprzątania Świata to lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie wśród uczniów postawy obrońcy przyrody. Uczniowie i wszyscy zbierający śmieci przez swą ciężką pracę uczą się nieśmiecenia.

16 września na sprzątanie Matysówki wyruszyli wszyscy – i mali, i duzi. Uczniowie sprzątali według swoich możliwości. Najmniejsi – plac szkolny i jego okolice – które są regularnie zaśmiecane przez młodzież spędzającą wieczory na placu zabaw. Starsi sprzątali nieco dalej. Kolejno wyruszali w każdą stronę i wracali z workami pełnymi śmieci i ciężkimi od szklanych butelek.

Uczniowie naszej szkoły wiedzą, czym grozi zaśmiecanie naszej Planety, ale niestety co roku, w trzeci weekend września mają pełne ręce roboty.

Nie pozwólmy, aby ten piękny zwyczaj Sprzątania Świata, przestawał być ważny po skończeniu szkoły podstawowej. Pamiętajmy, że każdy, bez względu na to czy skończył swoją edukację, czy jeszcze nie, powinien dbać o środowisko – przynajmniej wyrzucając śmieci do odpowiednich pojemników.

Aldona Wójcik