Jak miło płynął czas… – półkolonia letnia w Matysówce

przez aw

Kiedy zbliżał się upragniony przez wszystkich koniec roku szkolnego, rodzice, szczególnie tych młodszych uczniów, pytali, czy szkoła będzie organizować podczas wakacji jakieś zajęcia.

To trudne przedsięwzięcie, bo przecież nauczyciele mają wtedy urlopy i muszą chcieć je w części poświęcić, by zaopiekować się dziećmi. Ale na szczęście mamy takich i dlatego Szkoła wspólnie  z  M-GOK- iem w Tyczynie zorganizowała półkolonię letnią, w której uczestniczyło 22 dzieci. Miały wypełniony czas bardzo atrakcyjnymi zajęciami – dbały o to Panie Małgorzata Korcz (M-GOK) oraz Agata Jopek i Małgorzata Płodzień (Szkoła).

Podczas różnorodnych zajęć uczniowie mogli rozwijać swoje umiejętności i talenty plastyczne – przy rysowaniu,  malowaniu  i wykonywaniu wspaniałych prac plastycznych,  oraz rozwijać tężyznę fizyczną podczas zabaw na świeżym powietrzu. Spotkali się także z Panem mł. aspirantem Dariuszem Ruśnicą, dzielnicowym Matysówki, który jeszcze raz przestrzegał je przed niebezpiecznymi sytuacjami, które mogą ich spotkać podczas wakacji. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu od Gminnej  Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zajęcia były jeszcze atrakcyjniejsze, bo dzieci były w Centrum Zabaw Fantazja, gdzie po świetnej zabawie miały jeszcze okazję własnoręcznie wykonać dla siebie karmelowego lizaka, odwiedziły ZOO Market (w sklepie Majster), gdzie zobaczyły różne zwierzęta i dowiedziały się od przewodnika wielu ciekawostek o ich życiu i innych gatunkach zwierząt, obejrzały bajki z dawnych lat w Muzeum Dobranocek. Na zakończenie półkolonii wzięły udział (wspólnie z grupą z Tyczyna i Kielnarowej) w zawodach sportowych zorganizowanych dla nich przez Klub Sportowy JAR z Kielnarowej.

To był super tydzień, wypełniony atrakcjami…

Organizacja półkolonii nie byłaby możliwa, gdyby nie dobra wola i zrozumienie ze strony prowadzących, że dla większości jej uczestników to jedyne zorganizowane zajęcia podczas wakacji. Największą nagrodą dla nas było, że dzieci bardzo żałowały, że ten czas tak szybko minął i już pytały, czy za rok też takie będą…

Bardzo dziękuję Paniom Małgosi, Agacie i Małgosi za zorganizowanie tak interesujących zajęć, Pani Zofii Matys-dyrektorowi M-GOK w Tyczynie za świetną współpracę, dzięki której możemy zrobić wiele dobrego dla naszych dzieci, Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za pomoc finansową oraz Pani Kazi, która ze swojego 500+ zafundowała uczestnikom półkolonii pyszne lody w „Myszce”.

Lidia Kupiszewska, dyr. szkoły