Jesteśmy „Przedszkolem bez próchnicy”!

przez aw

Z dumą informujemy, iż nasz oddział i punkt przedszkolny uczestniczył w realizacji projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” – największego ogólnopolskiego programu profilaktyki i edukacji stomatologicznej dla dzieci przedszkolnych, ich rodziców oraz nauczycieli i wychowawców.

W ramach projektu dzieci uczęszczające do naszego przedszkola wzięły udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych z zakresu profilaktyki stomatologicznej, zaś ich rodzice otrzymali przystępne i nowoczesne materiały informacyjne, z których dowiedzieli się jak powinni dbać o zdrowie zębów i kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe swoich dzieci. Dzieci zaś codziennie dbają o swoje zęby, myjąc je w przedszkolu i w domu.
W ramach projektu nasze przedszkole otrzymało również pakiety edukacyjne i pomoce dydaktyczne z zakresu profilaktyki stomatologicznej.
Realizacja projektu jest współfinansowania przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, współfinansowanie krajowe dla projektu zapewnia Minister Zdrowia.
Braliśmy udział w konkursie plastycznym zorganizowanym  w ramach programu. Dzieci w przedszkolu wykonały prace plastyczne, z których jedna (wg regulaminu) została wysłana do Ministerstwa Zdrowia. Spośród 250 prac konkursowych Lena Michalik  z oddziału przedszkolnego znalazła się wśród laureatów i zdobyła nagrodę indywidualną- miniwieżę i  zestaw klocków Lego, a szkoła otrzymała domek do zabaw dla wszystkich dzieci.
Do szkoły i Leny wystosował list gratulacyjny Minister Zdrowia  Konstanty Radziwiłł, życząc nam wszelkiej pomyślności i dalszych sukcesów w edukacji.

Małgorzata Płodzień