XVI Piknik Rodzinny…

przez aw

5 czerwca 2016 r. odbył się w Matysówce  tradycyjny już XVI Piknik Rodzinny pod hasłem „Zachowaj trzeźwy umysł i baw się z nami na XVI Pikniku Rodzinnym” w Szkole Podstawowej w Matysówce, zorganizowany przez szkołę z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka.

Organizatorzy, przygotowując Piknik postawili sobie za cel integrowanie całych rodzin poprzez aktywność fizyczną, popularyzację sportu, wdrażanie do bezpiecznego spędzania wolnego czasu i codziennej aktywności.

Po raz kolejny była to okazja do wspólnego spędzenia kilku godzin w miłej atmosferze odpoczynku i zabawy, do wzajemnego poznawania, zacieśniania więzi, poszerzania kręgu znajomych. Uczestniczyli w nim nauczyciele, rodzice uczniów wraz z pociechami oraz zaproszeni goście… W tym roku zaszczycił nas swoja obecnością Pan Janusz Skotnicki, burmistrz Tyczyna.

Program artystyczny z dedykacją dla mam i tatusiów zaprezentowali uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Składał się on z licznych wierszy, piosenek, dialogów oraz układów tanecznych, wykonywanych z sercem i szczerym zapałem. Dużym zainteresowaniem cieszył się również występ uczniów uczęszczających na naukę gry na gitarze i keyboardzie.

W różnorodnych konkursach mogli ujawnić swoje ukryte na co dzień talenty rodzice. Okazało się, że świetnie rzucają kapeluszem, dmuchają w rurki, skaczą jak pingwiny oraz przeciągają linę, czyli potrafią się fantastycznie bawić.

Gwoździem programu było jednak spotkanie z siatkarzem Asseco Resovii Łukaszem Perłowskim. Opowiedział o sobie i swojej pasji, odpowiadał na dociekliwe pytania zgromadzonych, zwłaszcza chłopców. Udowodnił w końcu, że codzienne ćwiczenia, liczne treningi i specjalna dieta dają rezultaty. Ze względu na odniesioną kontuzję  nie mógł zagrać w meczu z drużyną miejscowych strażaków, ale za to dał pokaz swoich umiejętności sędziowskich.

Wielka atrakcją było także spotkanie ze  strażakami  z miejscowej OSP. Przeprowadzili oni kilka konkursów sprawnościowych dla dzieci, by upewnić się, ze rośnie nowy „strażacki narybek”, a potem dzieci mogły się przejechać pięknym wozem strażackim. Super uzupełnieniem wymienianych wcześniej atrakcji była oblegana jak zawsze nadmuchiwana zjeżdżalnia, gdzie dzieci mogły bezpłatnie szaleć do woli, ciesząca się niesłabnącą popularnością loteria fantowa, równie lubiane stoisko z wyrobami cukierniczymi mam naszych uczniów, a także grillowane kiełbaski, zimne napoje, kawa, herbata i okazja do wielu sympatycznych rozmów.

Było bardzo miło. Dopisała nam też pogoda.

Głównymi sponsorami tegorocznego Pikniku Rodzinnego byli:

Firma Ubezpieczeniowa AVIVA i pani Krystyna Stachowska, państwo Halina i Andrzej Klęsk, Marta i Piotr Hoffmanowie, Beata Urban, Monika Sitek i Izabela Stanio, Janusz Biesiadecki, Beata i Sławomir Nizioł, właściciel Pizzerii „U STANKA”, Pizzeria „Amore”, Centra Zabaw FANTAZJA, Kolorado i Kolorowy Świat, kręgielnia Galaktyka, FHU Greinplast, FHU Majster oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tyczynie.


Bardzo dziękuję Pani Agnieszce Michalik, przewodniczącej Rady Rodziców, za jej ogromne zaangażowanie w przygotowanie Pikniku, Pani Agnieszce Czekaj, Panu Stanisławowi Goszce, P. Dominice i Pawłowi Putkowskim oraz wszystkim rodzicom, którzy piekli ciasta i pomagali przy sprawnym cateringu.
Dziękuję również naszym strażakom z miejscowej OSP za pomoc i uatrakcyjnienie spotkania, moim koleżankom i kolegom oraz pracownikom szkoły za pomoc i wspólnie spędzony czas.
Do zobaczenia za rok.

Lidia Kupiszewska