Gminne Igrzyska Sportowe Uczniów Klas Trzecich Szkół Podstawowych: „Baw się z nami”

przez aw

W dniu 17maja 2016r . w Szkole Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Matysówce odbyły się po raz kolejny Gminne Igrzyska Sportowe Uczniów klas trzecich „Baw się z nami”.

Organizatorzy, przygotowując zawody, postawili sobie za cel integrowanie dzieci poprzez aktywność fizyczną, popularyzację sportu, wdrażanie do bezpiecznego spędzania wolnego czasu i codziennej aktywności.

W turnieju brały udział 10- osobowe reprezentacje uczniów klas trzecich ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Drużyny rywalizowały w siedmiu regulaminowych konkurencjach: bieg sztafetowy, konkurs rzutów piłeczką do worka, drużynowy skok w dal z miejsca, wyścigi w workach, bieg z przeciąganiem szarfy, wyścigi z zamianą piłek, strzały do bramki. W zawodach należało wykazać się szybkością, skocznością, siłą, a przede wszystkim zgodną pracą w zespole. Wszyscy zawodnicy dysponowali tymi umiejętnościami.

Zawody przebiegały w miłej i sportowej atmosferze.

Poprzez udział w rywalizacji sportowej dzieci uczyły się zasad czystej gry według ściśle określonych reguł, solidnej współpracy w zespole oraz poszanowania przeciwnika.

Zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Matysówce, którzy otrzymali pamiątkowy puchar. Wspomnieć należy, ze po raz pierwszy w historii tych Igrzysk świetnie poradziła sobie z łapaniem piłeczek do worka – zebrała wszystkie – Pani Marta Rzucek, opiekunka dzieci z Hermanowej.

Zespoły z poszczególnych szkół otrzymały pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody. Nasi najmłodsi sportowcy otrzymali sprzęt sportowy pomocny w przygotowaniach do kolejnych wspólnych potyczek.

Po turniejowych zmaganiach wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na poczęstunek.

Dziękujemy Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tyczynie za pomoc przy organizacji turnieju.

L. Kupiszewska