Wierszami witamy wiosnę

przez aw

Wiosna to pora roku oczekiwana przez wszystkich.  Ze zniecierpliwieniem czekamy na  coraz dłuższe dni, świeżą zieleń traw, śpiew ptaków.  21 marca mieliśmy okazję ją  powitać – tym razem   nieco inaczej niż zazwyczaj.

Uczniowie naszej szkoły przygotowywali  na ten dzień samodzielnie ułożone  wiersze. Najmłodsi  układali gotowe wersy wierszy, które „zimowy  chochlik” pozamieniał, by opóźnić   nadejście wiosny. Starsi  uczniowie mieli za zadanie „wpleść” podane wersy w wiersze  samodzielnie wymyślone.

Wielu uczniów doskonale poradziło sobie z tym wiosennym zadaniem. Z klas I-III wyróżnione zostały utwory: Mikołaja Skowrona, Julii Rzepki, Mileny Sitek, Emilii Narewskiej, Izabeli Pańczak, Marcela Michalika, Leny Szczepańskiej, Jakuba Goszki, Gabrieli Szyszki.

W klasach IV-VI  pięknie opisali wiosnę: Milena Kąkol, Katarzyna Stawicka, Weronika Płodzień, Mateusz Dulas, Gabriela Szmist, Krystian Urban, Szymon Goszka. Autorzy mieli okazję zaprezentować swoje utwory na forum szkoły. Ich praca została nagrodzona  dyplomikami i upominkami.

Tak powitana wiosna zagości u nas na dobre.

Krystyna Kielar