Dzień Babci i Dziadka

przez aw

Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Matysówce. Organizowana jest przez przedszkole, oddział przedszkolny i przez uczniów kl. I-III wraz z wychowawczyniami. W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 21 stycznia 2016r. w Domu Ludowym w Matysówce.

Zebranych gości powitała pani dyrektor Lidia Kupiszewska składając serdeczne życzenia.

W swym wystąpieniu podkreśliła, że tak jak dawniej, tak i dziś babcie i dziadkowie są niezastąpieni, gotowi poświęcić swój czas, troskę, cierpliwości oraz serce ukochanym wnuczętom. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich pociech. Przedszkolaki przedstawiły swój program artystyczny. Dzieci recytowały wzruszające wiersze i śpiewały piękne piosenki. Klasa III złożyła życzenia w postaci wierszy od dwunastu miesięcy. Następnie dzieci z klas I-III zaprezentowały swoje zdolności aktorskie przedstawiając jasełka bożonarodzeniowe. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołków przeplatane były kolędami i pastorałkami. Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości  i ciepła. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenki skierowane do kochanych babć i dziadków. Nie zabrakło też laurek i własnoręcznie wykonanych prezentów, które były wręczone po uroczystości. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności i radości.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu oraz tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków.

Grażyna Wyżykowska