1 września

przez aw

1 września 2015 roku we wspaniałej słonecznej aurze, pełni zapału do pracy rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Uroczystą mszę świętą w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski poprowadził ksiądz Jan Pyziak. Kolejno na placu przed szkołą zebrali się tłumnie wypoczęci, uśmiechnięci i zapewne mocno stęsknieni za szkolnymi przygodami uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.

Na wstępie pani dyrektor Lidia Kupiszewska powitała ciepło wszystkich zgromadzonych i  przedstawiła plan pracy na nowy rok szkolny 2015/2016.

Następnie uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Teresy Kowal zaprezentowali program artystyczny zat. „Był taki wrzesień! Jest taki wrzesień!”. Nawiązywał on do tragicznych wydarzeń sprzed 76 lat – wybuchu II wojny światowej i bohaterskiej obrony ojczyzny przez Polaków. Na program złożyły się wiersze Antoniego Słonimskiego, Jerzego Zagórskiego i Witolda Zalewskiego. Na zakończenie zostały przekazane życzenia wielu sukcesów oraz satysfakcji z pracy.

W pierwszym dniu szkoły nie mogło także zabraknąć spotkań uczniów ze swoimi wychowawcami. Nie tylko w celu przekazania najbardziej niezbędnych informacji dotyczących nauki, ale również dla wymiany jeszcze gorących, powakacyjnych wrażeń, a w przypadku pierwszo- i czwartoklasistów dla wzajemnego zapoznania się na starcie nowego etapu życia.

Teresa Kowal