Z apteczką na wakacje

przez aw

Od 2006 roku Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy prowadzi Ogólnopolski Program Edukacyjny “Ratujemy i Uczymy Ratować”. Nasza szkoła od samego początku bierze udział w licznych przedsięwzięciach przygotowanych przez organizatora. W ciągu roku szkolnego prowadzimy cykliczne zajęcia udzielania I pomocy przedmedycznej, bierzemy udział w ogólnopolskim biciu rekordu w jednoczesnej resuscytacji, przystępujemy do organizowanych  konkursów.

Na zakończenie roku szkolnego fundacja WOŚP przygotowała dla najaktywniejszych uczestników programu niespodzianki. Są to tekturowe walizki – apteczki, pięknie ozdobione motywami  przypominającymi “orkiestrowe” skarbonki. W apteczkach znajdują się niezbędne  rzeczy  służące udzielaniu pomocy : rękawiczki, bandaż, koc termiczny, maseczka do prowadzenia resuscytacji.

Apteczki trafiły do 200 tysięcy uczniów klas I-III w całej Polsce. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie tych szczęśliwców i podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego otrzymali od wychowawców zasłużone nagrody. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i wesołe apteczki, obiecały, że zabiorą je na wakacyjne wyprawy. Liczymy jednak na to, że  nie będą musiały korzystać z nich zbyt często i wrócą  we wrześniu do szkoły cali i zdrowi.

Krystyna Kielar