Redaktorzy z pierwszej klasy o swoich wyjazdach

przez aw

Czerwiec jest miesiącem bardzo lubianym przez wszystkich – dni są najdłuższe w roku, nastaje kalendarzowe lato, a uczniowie odliczają dni do upragnionych wakacji. Jest to również czas szkolnych wycieczek i wyjazdów. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły postanowili podzielić się wrażeniami z tych wyjazdów. Napisali o tym w swoich artykułach. W napisaniu ich zapewne pomagali im troszkę rodzice, ale najważniejsze jest to, że są bacznymi obserwatorami i  z dużym entuzjazmem  wcielili się w rolę redaktorów.

Szkolna wycieczka do Bochni

8 czerwca klasy I-III były na wycieczce w Bochni. Wielu  z nas po raz pierwszy miało okazję zwiedzać kopalnię. Zjeżdża się tam kilkuosobowymi windami kilkaset metrów pod ziemię. Można tam zobaczyć najstarsze wyrobiska, w których od średniowiecza do dziś nieprzerwanie wydobywa się sól. Na ruchomych ekranach  zobaczyliśmy  kolejnych królów polskich, którzy byli właścicielami  kopalni.  Zwiedzaliśmy komory solne o charakterystycznych kształtach i układzie geologicznym. Wolny czas spędzaliśmy na placu zabaw dla dzieci i boisku do gry w piłkę. Jest tam też przepiękna kapliczka św. Kingi patronki górników wydobywających sól.

Najfajniejszą atrakcją dla mnie był przejazd kolejka torową. Myślę, że warto zajrzeć do kopalni w Bochni, by poznać historię i współczesność tego pięknego miejsca oraz wspomóc swój organizm zdrowotnym działaniem soli.                                                                             Napisała Izabela Pańczak

Spotkanie z pisarką

W ubiegły czwartek – 11 czerwca wraz z całą moja klasą odwiedziłem Bibliotekę Publiczną w Tyczynie. Zaproszono nas na spotkanie z panią Renatą Piątkowską. Napisała ona wiele ciekawych książek dla dzieci. Najchętniej pisze  o dzieciach, zwierzętach, przysłowiach. Pani lektorka przeczytała nam fragmenty niektórych książek. Mnie najbardziej zainteresowała historia o psie zabranym przez starszą panią ze schroniska. Pani ta marzyła o całkiem innym pupilku, ale ten okazał się największym jej przyjacielem.

Książki tej pisarki spodobają się nie tylko pierwszoklasistom. Dzięki temu spotkaniu zrozumiałem, że lektura naprawdę może okazać się najlepszym sposobem na nudę.                                                                          Napisał Kacper Malinowski