XV Piknik Rodzinny

przez aw

Zgodnie z naszą lokalną tradycją okolice Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka to czas na Piknik Rodzinny w Matysówce, organizowany przez szkołę. W tym roku odbył się 31 maja.

Po raz kolejny był on okazją do wspólnego spędzenia kilku godzin w miłej atmosferze odpoczynku i zabawy, do wzajemnego poznawania, zacieśniania więzi, poszerzania kręgu znajomych. Uczestniczyli w nim nauczyciele, rodzice uczniów wraz z pociechami oraz zaproszeni goście.

Program artystyczny z dedykacją dla mam i tatusiów zaprezentowali uczniowie klas I – III. Składał się on z licznych wierszy, piosenek, dialogów oraz układów tanecznych, wykonywanych może nie na poziomie gwiazd światowego formatu teatru i filmu, ale za to z sercem i szczerym zapałem. Dużym zainteresowaniem cieszył się również występ uczniów uczęszczających na zajęcia AVmusic Edukacja Muzyczna. W konkursach mogli ujawnić swoje ukryte na co dzień talenty rodzice. Okazało się, że świetnie rzucają kapeluszem, dmuchają w rurki, skaczą jak pingwiny oraz przeciągają linę, czyli potrafią się fantastycznie bawić. Gwoździem programu było jednak spotkanie z grupą siatkarek  występujących w najwyższej kobiecej lidze w Polsce Develepres Skyres Rzeszów. Młode sportsmenki w osobach: Magdy Jagodzińskiej, Dominiki Nowakowskiej, Ewy Śliwińskiej i Lucyny Borek opowiedziały o sobie i swojej pasji, odpowiadały na dociekliwe pytania zgromadzonych, zwłaszcza chłopców. Udowodniły w końcu, że codzienne ćwiczenia, liczne treningi i specjalna dieta dają rezultaty. W meczu z drużyną miejscowych dały pokaz niezwykłych umiejętności i zapewne rozgromiłyby rywali tak, jak ostatnio męska reprezentacja Polski drużynę Iranu w Teheranie, gdyby nie poczucie humoru i dobre serce. W międzyczasie odbyły się, tradycyjnie już, ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uzupełnieniem wymienianych wcześniej atrakcji była oblegana jak zawsze nadmuchiwana zjeżdżalnia, ciesząca się niesłabnącą popularnością loteria fantowa, równie lubiane stoisko z wyrobami cukierniczymi mam naszych uczniów,  a także grillowane kiełbaski, oranżadka, kawa, herbata i okazja do wielu sympatycznych rozmów.

Głównymi sponsorami tegorocznego Pikniku Rodzinnego byli:

Firma Ubezpieczeniowa AVIVA i pani Krystyna Stachowska, państwo Halina i Andrzej Klęsk, pani Renata Szczepańska, właściciel Pizzerii “U STANKA”, Centra Zabaw FANTAZJA i KOLOROWY ŚWIAT, hurtownia zabawek “MISIEK”, państwo Biesiadeccy, pan Tomasz Oleniacz, pani Beata Urban, pan Paweł Pudło oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tyczynie.

W organizacji Pikniku wspierała nas nasza niezawodna Rada Rodziców z jej przewodniczącą – panią Agnieszką Michalik – na czele.

Wszystkim naszym Sponsorom serdecznie dziękujemy!

Teresa Kowal