Jasełka dla Babci i Dziadka

przez aw

Tradycją Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Matysówce stało się obchodzenie świąt rodzinnych. W styczniu każdego roku dzieci przygotowują uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tak było i teraz. W dniu 23 stycznia dzieci z punktu przedszkolnego zaprosiły do przedszkola swoje drogie Babcie i Dziadziów. Z tej okazji przygotowały dla nich przedstawienie jasełkowe.

Mali aktorzy przedstawili historię narodzin Jezusa, który wraz ze swym przyjściem na świat niesie ludziom nadzieję, radość i miłość. Nie zabrakło piosenek i wierszyków, w których maluchy wyrażały ogromne przywiązanie i swoje uczucia do Babć i Dziadków. Dla najmłodszych przedszkolaków był to pierwszy publiczny występ, stąd trema i nieśmiałość. Dla innych sposobność pokazania swojej odwagi i umiejętności. Dziadkowie i Babcie mogą być dumni z własnych wnucząt, gdyż nauka ról, wierszy, piosenek i kolęd kosztowała ich wiele wysiłku. Goście gorąco oklaskiwali występy swoich wnuków.

Na zakończenie dzieci złożyły swoim Dziadkom życzenia oraz wręczyły przygotowane prezenty, dziękując im za wyrozumiałość, cierpliwość i miłość. Spotkanie upływało przy wspólnym poczęstunku i miłych rozmowach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom jasełek oraz rodzicom, którzy pomogli przygotować salę i poczęstunek dla naszych gości.

Małgorzata Płodzień