Święto Niepodległości

przez aw

Z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości 7 listopada odbyła się akademia łącząca poszanowanie i sens kultywowania tradycji, pamięć o bohaterstwie wielu pokoleń Polaków walczących o wolność z radosną formą świętowania.

W montażu słowno-muzycznym uczniowie kl. VI i IV przypomnieli historię kraju związaną z rozbiorami, dramatyczne, kolejne zrywy powstańcze i wreszcie czasy odzyskania niepodległości, a także przekazali sposób wyrażania naszego dzisiejszego patriotyzmu.
Pamięć minionych dni, dumę z odzyskania niepodległości i przywiązanie do Tej, co nie zginęła przywoływały prowadzone dialogi i wiersze o tematyce patriotycznej, a całość dopełniały piękne, nastrojowe pieśni w wykonaniu solistów i szkolnego chóru pod opieką p. Barbary Wawrzynkiewicz.

Wanda Drabicka