Wycieczka do Krakowa i Niepołomic

przez aw

 10 czerwca 2014 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Krakowa
i Niepołomic. Była ona formą nagrody dla laureatów konkursów z terenu gminy Tyczyn. Z naszej szkoły byli to uczestnicy konkursu plastycznego „Piękno naszej Ziemi Tyczyńskiej” oraz – przede wszystkim – wykonawcy przedstawienia „Kazimierz Wielki – budowniczy kraju”. Żywy obraz z epoki średniowiecza i wzrastania potęgi państwa został zaprezentowany w Tyczynie podczas obchodów kolejnej rocznicy lokowania miasta…

  Wędrówka po królewskim Krakowie i Niepołomicach, ulubionej siedzibie ostatniego Piasta, była atrakcyjnym dopełnieniem i utrwaleniem wiadomości o patronie naszej szkoły królu Kazimierzu Wielkim oraz jego następcach, władcach z dynastii Jagiellonów.

Fundatorem wycieczki – nagrody było Towarzystwo Miłośników Ziemi Tyczyńskiej.

Teresa Kowal